Firma
Jesteś tutaj:   Rotometal > Firma

 

 

Historia firmy

Firma Rotometal Sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2006 roku w Świebodzinie. Jej założycielem i wieloletnim Prezesem był Pan Joachim Setnik. Aktualnie funkcję Prezesa pełni Pan Bronisław Chmielowski, który posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Młoda, dynamicznie rozwijająca się Firma, zatrudnia obecnie ponad 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników na łącznej powierzchni około 5000 m².

Początkowo Firma koncentrowała się głównie na świadczeniu usług z zakresu obróbki skrawaniem: toczenie CNC, frezowanie CNC, szlifowanie wykonywane na nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie. Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów firma rozszerzyła zakres swoich usług o produkcję kół zębatych oraz obróbkę cieplną materiałów.

1 października 2008 został podpisany kontrakt na współpracę z jednym z czołowych producentów narzędzi dla poligrafii – Firmą Gerhardt z siedzibą w Danii. Od tej pory rozpoczęto produkcję cylindrów magnetycznych i drukowych, przeciw cylindrów, a także stacji do sztancowania rotacyjnego na potrzeby firm poligraficznych w Polsce jak i za granicą. Precyzja i dbałość o zachowanie wysokiej jakości na każdym etapie produkcji umożliwiło konkurowanie z największymi dostawcami tego typu narzędzi na świecie. Szeroko rozwinięty park maszynowy, dobra organizacja oraz trzyzmianowy system pracy pozwoliły szybko reagować na potrzeby Klientów. Naszym atutem jest terminowość oraz dbałość o zadowolenie Klienta.

25 kwietnia 2017 roku dotychczasowi właściciele firmy sprzedali 50% udziałów dla Highlander Partners, który jest funduszem typu private equity zajmującym się bezpośrednimi inwestycjami w przedsiębiorstwa w Ameryce Północnej i Europie Środkowej. Jesteśmy przekonani, że to połączenie umożliwi nam dalszy rozwój i uzyskanie pozycji lidera w produkcji narzędzi rotacyjnych.

Mamy powody, aby twierdzić, że Rotometal jest obecnie największym producentem cylindrów magnetycznych i drukowych w Europie.

Nagrody