Historia firmy

Rotometal sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 2006 roku w Świebodzinie. Na czele Firmy stoi Prezes Joachim Setnik, który ze swoim 20 letnim doświadczeniem zawodowym koordynuje jej działanie. Młoda dynamicznie rozwijającą się Firma zatrudnia ponad 40 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Początkowo Firma koncentrowała się głównie na świadczeniu usług z zakresu obróbki skrawaniem : toczenie CNC, frezowanie CNC, szlifowanie wykonywane na nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów stopniowo rozwinęła swoje usługi w zakresie produkcji kół zębatych oraz obróbki cieplnej materiałów.

W dalszej fazie rozwoju podpisaliśmy kontrakt z jednym z czołowych producentów narzędzi dla poligrafii – Firmą Gerhardt z siedzibą w Dani. Od tej pory rozpoczęliśmy produkcję cylindrów magnetycznych i drukowych, wałków przeciwcylindrycznych, stacji do sztancowania rotacyjnego na potrzeby firm poligraficznych w Polsce jak i za granicą. W związku z wysoką precyzją wykonywania tego typu narzędzi możemy pochwalić się szczególną dbałością i dokładnością wykonywania powierzonych nam zleceń. Charakteryzuje nas terminowość oraz dbałość o zadowolenie klienta. Szeroko rozwinięty park maszynowy, dobra organizacja oraz trzyzmianowy system pracy pozawala na oferowanie standardowych narzędzi z 24 godzinnym terminem dostawy.

Nagrody